AK Parti’den anket açıklaması: Ciddi bir yükseliş içindeyiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında gündeme ait soruları yanıtladı. Son anket sonuçlarına dikkat çeken Kurtulmuş’un gündemine taban fiyat ve EYT de vardı.

TAHIL KRİZİ

Tahıl krizinin Türkiye’nin teşebbüsleriyle aşılmasıyla ilgili konuşan Numan Kurtulmuş, “Bütün olaylarla ilgili söylüyorum: Türkiye insani diplomasi ve öteki bağlantıları birlikte yönetiyor. Dünya’ya bakın, ambargolarla ülkeler köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. Lakin olan hükümetlere olmuyor, halklara oluyor. Yok sayarak, ötekileştirerek sonuç alacağınızı düşünüyorsanız bunu geçmiş periyotlarda de gördük, başaramazsınız. Rusya’nın ilhak kararlarını ilan ediyoruz lakin Rusya komşumuz ve savaşın bitirilmesi için çalışıyoruz. Batı kimi düşmanlaştırıyorsa onu yok etmek üzerine devam ediyor lakin bir çok yerde görüyoruz, başarısız oluyor. Batı inenin ucu kendine dokunduğunda harekete geçiyor. Batılı ülkeler bu savaşın bitmesini istemediği için Dolmabahçe’deki görüşmeler sonuçsuz kaldı. Erdoğan hem Zelenskiy hem de Putin’le görüştü… İnsani diplomasi nasıl oluşur, liderlik nasıl ortaya konulabilir, sayın Cumhurbaşkanımız bunu gösterdi. Bilhassa tahıl koridorunun tekrar açılması sayın Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin açık gayretidir. Tahlilin özü samimiyettir. Biz ülkemizin geleceği için uzun devirli bir uğraş veriyoruz. Bu anlamda önümüzdeki seçimi nasıl kazanırız üzere bir telaşımız yok. Muhalefet kolay gündelik işlerle uğraşıyor. Tüm dünya sayın Cumhurbaşkanımızın hakkını teslim ederken, muhalefetin seçime dönük gündelik açıklamalarda bulunması çok yakışıksız.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN İNGİLTERE ZİYARETİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde konuşan Kurtulmuş, “Bir partinin genel başkanı olarak her yere gidebilir. Lakin Türkiye büyük alt yapı projelerini finansmanını da sağlayarak yapmıştır. Türkiye’nin finansman üzere kaygısı yok. 20 yıllık müddette bu projelerin ortaya koyulması zihniyet değişikliğidir. AK Parti’nin en büyük muvaffakiyetinden birisi de zihniyet ihtilalinin gerçekleştirilmiş olmasıdır. IMF’nin Türkiye’ye nasıl rol kestiğini, program dayattığını biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 19. protokollerden sonra frene bastı. 2013 yılında Türkiye yalnızca borç münasebetini değil program dayatmasına da son verdi. Dünya’da bu kadar fonlar nasıl birikti? Britanya’nın büyük fonu sömürünün sonu değil midir? Sermaye kimsenin kaşı gözü için bu parayı vermez.” şeklinde konuştu.

“VATANSERVERLİĞE YAKIŞMAZ”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘uyuşturucu’ iddialarına reaksiyon gösteren Kurtulmuş, “Son derece nahoş bir şey. Vatanseverliğe yakışmaz. Seçim periyodu, ne desek gümbürtüye sarfiyat, diye düşünüyorlarsa Türkiye aleyhine kullanılacağını düşünmeli. Varsa bilgisi dokümanı ortaya koyar.” sözlerini kullandı.

ASGARİ FİYAT MESAJI

Asgari fiyatla ilgili soruya cevap veren Kurtulmuş, “İnşallah taban fiyatta vatandaşımızı keyifli edecek, alım gücünü artıracak bir gelişme yaşanacak.” dedi.

“EYT AÇIKLANACAK”

Numan Kurtulmuş, EYT’deki çalışmalar hakkında da şöyle konuştu:

Milletin gündeminde olup da AK Parti’nin masasında olmayan hiç bir şey yoktur. Biz rasyonel bir biçimde, vatandaşın taleplerini kıymetlendiriyoruz. EYT’yi de Çalışma Bakanımız açıklayacaktır.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Erken seçim tartışmalarına değinen Kurtulmuş, “Seçim vaktinde olacak. Mayıs’a alınması şu an gündemde yok.” dedi.

ANKET AÇIKLAMASI: ÖNEMLİ BİR YÜKSELİŞ İÇİNDEYİZ

Son anket sonuçlarına dikkat çeken Numan Kurtulmuş, “Elimizdeki bilgiler son 3 ay içerisinde AK Parti’nin önemli bir yükseliş içinde olduğunu gösteriyoruz. Kamuoyu yokllamarını biliriz, hangi algıların oluşturulmak istenildiğinin farkındayız.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir