Arzum Onan, biten 27 yıllık evliliği hakkında ilk kez konuştu

1996’da nikâh masasına oturan ve ‘Örnek çift’ olarak gösterilen Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan, 27 yıllık evliliklerini geçtiğimiz günlerde sonlandırmıştı.

Geçtiğimiz pazartesi günü Beykoz 1. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya el ele gelen Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan, gazetecilerin “Boşanma davanıza el ele geldiniz” tabirlerini kullanması üzerine Arzum Onan, “Arkadaşlar çok hassas bir konu” demişti.

Arzum Onan, 30 yıl sonra yine Marie Claire mecmuasına kapak oldu.

49 yaşındaki oyuncu, 27 yıllık evlilikleri 29 Mayıs’ta mutabakatlı olarak tek celsede sona eren Mehmet Aslantuğ ile boşanma süreci hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Arzum Onan, şu sözleri kullandı:

“Aslında eksiksiz çift olmak ya da görünmek üzere bir tezimiz hiç olmadı. Üstelik örnek çift olarak gösterilmenin sorumluluğu üzerimizde hissettiğimiz bir yük bile oldu birçok vakit.

Boşanma sürecinin sözlerle açıklanabilecek bir nedeni ve niçini yok. Oğlumuz Can’ı ve birlikte geçen yaklaşık 30 yılımızı düşünerek kırmadan, incitmeden ve sevgiyi koruma ederek bir kıssayı geride bırakmaya karar verdik.

Bu durum, birbirimize verdiğimiz pahası ve sevgimizi asla değiştirmeyecek. “Yalnız kalmaktan korkuyor musunuz?” sorusuna Onan, “Belirsizlik herkesi korkutur lakin yalnız kalmakla ilgili bir dehşet yaşamıyorum. Kendimize nefes alacağımız alanlar yaratınca, ıstıraplar büsbütün dışarıda kalmasa da nispeten tolere edilebilir hale geliyor.

Bu manada sanat en düzgün kurtarıcı. Hayatımda heykel olduğu için bir defa daha şükrediyorum.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir