Görülmemiş takas: ‘iPhone 14 Pro Max getiren bu otomobili alır’

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan Şaşmaz Oto Sanayiinde esnaflık yapan Fatih Kök aracını satmak için ilan verdi. Aracının üzerine yapıştırdığı ilanda takas olarak Iphone 14 Pro Max istediğini belirten Kök, yurttaşların ilgisinin ağır olduğunu söyledi.

Hem farklı olduğu için hem de arabasının kıymetinin bu telefonun kıymetine eşit olduğu için bu ilanı verdiğini belirten Kök, telefonu getirenin aracı götüreceğini açıkladı.

“IPHONE 14 PRO MAX İLE BU OTOMOBİLİN KIYMETİ EŞİT DİYEBİLİRİM SİZE”

Daha evvel araç satışında hiç bu türlü bir metot tercih etmediğini vurgulayan Kök, “Öncelikle birinci kez bu türlü bir şey yapıyoruz. Biliyorsunuz otomobil fiyatları uçtu. Telefon fiyatları uçtu. Yurtdışından gelen telefonlar artık herkesin alabileceği güçte olmadığı için biz de bu türlü bir otomobil aldık. Otomobilimize da 14 Pro Max takaslı değişik bir ilan yaptık. Milletin de değişik ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz için bu türlü bir ilan tercih ettik. iPhone 14 Pro Max ile bu otomobilin kıymeti eşit diyebilirim size. İlgi alımlı dikkat alımlı. Öteki telefonla takas olur mu diye gelenler de oluyor. İlgi ağır. 14 Pro Max karşılığında arabayı kim gelirse ona vereceğiz” sözlerini kullandı.

“TELEFONU ALACAK, ARACI VERECEK BU KADAR BASİT”

Aracın üzerindeki satılık ilanını gören ve sonrasında ise çabucak Fatih Kök’ü arayan Durak Şimşek araç için Iphone 13 Pro Max teklif ettiklerini ve pazarlığın sürdüğünü belirterek, “Fatih Bey bu türlü bir ilan girdi. Biz de sabah gördük. 13 Pro Max teklif ettik açıkçası. Onu teklif ettik üstüne biraz daha para istedi. Biz de üzerine bir de 6S teklif ettik. Artık pazarlık basamağındayız, verirse alacağız aracı. Dükkanda kullanacağız inşallah. Almaya niyetliyiz. 13 Pro Max vereceğiz biz. O da şu an 40 bin lira civarında. Bir de 6S verelim diyoruz. Ama Fatih Bey şu an düşünüyor bakalım. Ondan haber bekliyoruz. Telefonu alacak, aracı verecek bu kadar basit” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir