İstanbul’da silah imalatı yapılan atölyeye operasyon

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımları, silah alım-satım ve kaçakçılığı yapan, hata örgütlerine silah temin eden şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında cürüm örgütlerine temin edilen silahların imal edildiği atölyenin yeri tespit edildi. Polis, yaklaşık 6 ay süren fiziki ve teknik takibin akabinde Küçükçekmece’de belirlenen adrese operasyon düzenledi. Operasyonda R.T., Ş.T., ve S.J. isimli 3 kuşkulu gözaltına alındı. İmalathanede yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 91 şarjör, 25 anahtarlık formunda tabanca, 85 ateşleme tertibatı bulunmayan anahtarlık tabanca, 45 kurusıkı tabanca, 45 kurusıkı tabanca şarjörü, 55 tabanca gövde ve sürgüsü, 19 tabanca namlusu, silah imalinde kullanılan makineler, çok sayıda türlü silah parçacıkları ele geçirildi.

Haklarında “Silah İmal ve Ticareti” cürmünden süreç yapılan 3 kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden S.J.  adli denetim kuralıyla özgür kalırken, Ş.T. ve R.T. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir