Ramazan kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır, Ramazan kolisi almak istiyorum, ne yapmalıyım? İBB Ramazan kolisi nasıl alınır?

Başvuru formunda, isim, soyad, TC kimlik numarası, adres ve bağlantı bilgileri üzere şahsî bilgilerin yanı sıra, aile bireyleri ve gelir durumu ile ilgili bilgiler de isteniyor.

Başvuru formu doldurulduktan sonra, ilgili kurumlar tarafından müracaatlar incelenir ve uygun görülen şahıslara erzak kolisi dağıtımı yapılır.

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Ramazan yardımı dahilinde dar gelirli vatandaşlara ramazan kumanyası dağıtıyor.

Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur? İşte bu üzere sorularınızın yanıtı…

2023 yılı ramazan ayında da ramazan kumanyası dağıtacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmanız için e-devlet sisteminden yahut şahsen belediyeye giderek talepte bulunabilirsiniz.

e-Devlet sistemini kullanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi besin ve erzak talebinde bulunmak isteyenler; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma -ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden taleplerini iletebilirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusu sırasında talepte bulunanlara sorular yöneltmektedir. Müracaat formunda yer alan soruları hakikat biçimde doldurmanız ve daha sonra istenen evraklarla desteklemeniz gerekecektir. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğu da belediye tarafından denetim edilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da öbür toplumsal yardımlar hakkında bilgi için ALO 153 çizgisini kullanarak bilgi almanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir