Sevgilisinin evinde tabancayla vurulan kadın öldü

Konya’nın Meram ilçesinde sevgilisi Ali Erensoy (51) ile birlikte yaşadığı meskende tabancayla vurulan Ayşenur Böcü (26), ömrünü yitirdi. İhbarı yapan Erensoy gözaltına alındı. Böcü 2 yıl evvel sevgilisi Ali Erensoy’un kızı M.E.’yi (14) kafede tabancayla vurmuş, Erensoy ise azmettirici olarak tutuklanmıştı.

Olay, gece saatlerinde Karahüyük Mahallesi Seymen Sokak’taki müstakil konutta meydana geldi. 112 Acil Davet Merkezi’ni arayan Ali Erensoy, birlikte yaşadığı Ayşenur Böcü’yü yaralı halde bulduğunu belirtip, yardım istedi. Tabanca ile vurulduğu belirlenen Böcü, gelen sıhhat takımının müdahalesine karşın kurtarılamadı. Otopsi süreçleri sonrası Böcü’nün cenazesi, İsmil Mahalle Mezarlığı’nda defnedildi.

Polis, kuşkulu olarak ihbarı yapan Ali Erensoy’u gözaltına aldı. Erensoy, birinci tabirinde, “Sesi duyup, uyandığımda Ayşenur’u kanlar içinde buldum. Bir şey yapmadım, kendisi yapmış” dedi. Şüphelinin polisteki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

2 yıl evvel sevgilisinin kızını vurmuştu

Ayşenur Böcü, 30 Ekim 2021’de sevgilisi Ali Erensoy’un kızı M.E.’yi bir kafede tabanca ile yaralayıp, kaçmıştı. M.E.’nin annesi R.H.’nin şikayeti sonrası 36 kabahatten kaydı bulunan Ali Erensoy ile 15 kabahatten kaydı olan Ayşenur Böcü, gözaltına alınmıştı. Böcü, taarruzun azmettiricisi olarak M.E.’nin babası Ali Erensoy’u göstermişti. Ali Erensoy, sözünde, “Boşandığım eşime gözdağı vermek için yaptırdım” demişti. Soruşturma sürecinde Erensoy ile kendisine yardım eden Hüseyin Çekiç tutuklanmış, Ayşenur Böcü ise isimli denetim koşulu ile özgür bırakılmıştı. Dava sürecinde ise tutuklu 2 sanık, tahliye edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir