Bakan Kasapoğlu: Türkiye, bir yüzyılın eşiğinde; bu süreç içinde her zamanki gibi beraber, bir ve diri olarak çalışmamız gerekiyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Türkiye, bir yüzyılın eşiğinde. Bu süreç içinde her zamanki üzere bir arada, bir ve canlı olarak çalışmamız gerekiyor” dedi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Pendik’te bir dizi ziyarette bulundu. AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nda teşkilat üyeleriyle bir ortaya gelen Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, “Pendik’in bizdeki yeri bambaşka. Her vakit dinamizmini, inancını en güçlü biçimde ortaya koymuş bir ilçemiz. Teşkilatımızın bu süreçlerdeki rolü ve misyonu bambaşka. Bundan ötürü teşkilatımıza selam vermek, genç arkadaşlarımızla bir ortaya gelmek ve yol arkadaşlarımızla hasbihal etmek istedik. Siz de bizi her zamanki üzere en hoş formda bağrınıza bastınız” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin son 20 yıllık sürecine değinen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ve güçlü liderliğiyle ortaya konan ihtilaller var. Bunlardan biri de genç odaklı siyaset ihtilali, başkası spor ihtilalidir. Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 yılında başlattığı mahallî idare ihtilali, hükümet sonrasındaki süreçte genç ve eser odaklı siyasetiyle taçlandırıldı” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Pendik’teki gençlik ve spor bahislerini görüştüklerini aktararak, şunları kaydetti:

“Biz de bugün ‘Gençlik ve sporla ilgili uğraşları nasıl güçlü kılarız?’ diye konuştuk. Pendik, spor istikametiyle güçlü bir ilçemiz. Yetenekli arkadaşlarımızı kazanma, buradan yeni yıldızlar çıkarma noktasında ne cins gelişmeleri ortaya koyarız konusunu konuştuk. Belediyemizle iş birliklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Türkiye, bir yüzyılın eşiğinde. Bu süreç içinde her zamanki üzere bir arada, bir ve canlı olarak çalışmamız gerekiyor. AK Parti teşkilatları her vakit özverisiyle ortaya çıkmış ve tüm dünyaya teşkilatlanmanın nasıl olduğunu, teşkilatın inancı ve dinamizminin ülkenin yazgısını nasıl olumlu etkilediğini göstermiştir. 2023’te, ‘Türkiye Yüzyılı’nın arifesindeki seçim sürecinde de teşkilatlarımız tüm Türkiye’de olduğu üzere Pendik’te de kendisini gösterecektir. Her zamanki üzere Pendik’in demokrasiye, ulusal iradeye, dünyanın 5’ten büyük olduğuna vurgusu sandıktan en güçlü biçimde çıkacaktır. Buna inanıyoruz.”

Genç ve spor odaklı siyasetin vizyonu gereği tüm çalışmaları yapacaklarını vurgulayan Kasapoğlu, “Yeter ki inancımızı ve birliğimizi en güçlü halde ortaya koyalım, inandığımız yolda durmadan, yorulmadan ve hiçbir pürüz ile kumpasa kapılmadan devam edelim” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir