TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Avrupa’ya çağrı: Deprem bölgesinden tedarik sağlayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un görüntü bildirileri ile katıldığı toplantıda, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Avrupalı iş beşerlerine “tedarik desteği” çağrısında bulundu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında sarsıntı sonrası yapılması gerekenlere ait projelerden bahsederken bu projelere, Avrupa iş dünyasının takviyesinin çok kıymetli olacağını söyledi.

EN HOŞ DAYANAK TİCARET

Hisarcıklıoğlu, “Başta Almanya olmak üzere Avrupa iş dünyasını zelzele bölgesinden tedarik sağlamaya davet ediyorum. Çünkü sarsıntı bölgesindeki insanların maddi takviyeden fazla, üretim ve ticaret yaparak kendi ayakları üzerinde durmaya gereksinimi var. Onlar için yapabileceğimiz en hoş takviye budur. Bu süreçte TOBB olarak sizlere her türlü takviyesi sağlayacağız.” dedi.
TOBB olarak, zelzelenin yaşandığı günün sabahında bir kriz masası oluşturduklarını ve acil muhtaçlık duyulanlardan başlamak üzere ağır bir dayanak sağladıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, şu ana kadar 5 bine yakın TIR, 7 gemi, 6 uçak dolusu yardım temin edildiğinin altını çizdi. Hisarcıklıoğlu süreçte yanlarında olan başta Almanya olmak üzere tüm ülkelerin iş dünyası temsilcilerine teşekkür etti.

‘HEDEF EK SİPARİŞ ÜRETİMİNE YARDIMCI OLMAK’

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tedarik dayanağı daveti Avrupa iş dünyası temsilcilerinden karşılık buldu. DIHK Başkanı Peter Adrian, “İş dünyası olarak biz de, alanda Türk ortaklarımıza takviye olma yükümlülüğünü üsteleniyoruz. Gayemiz, etkilenen bölgelerde bulunan şirketlerin mümkün olan en kısa müddette ek siparişler üretmelerine ve işlerini tekrar başlatmalarına yardımcı olmak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir